Dřevostavby Ústí nad Labem

Dnešní moderní technologie umožňují stavět zdánlivě zděné domy, avšak jednodušším a rychlejším způsobem. Panelová dřevostavba je takovým řešením. 

Dřevostavba je jakákoliv stavba, která má základní nosnou konstrukci ze dřeva nebo z materiálů na bázi dřeva. Mnoho lidí považuje dřevostavby za méně hodnotné než stavby zděné. Avšak opak je pravdou, moderní trendy v bydlení a zvýšený zájem lidí o dřevostavby jasně naznačují, jakým směrem se dřevostavba vyvíjí.

Bydlení v  dřevostavbě je velmi komfortní a především snadno dostupné

S technologií stavebního systému EUROPANEL lze stavět dřevostavby různé velikosti i pro různé účely. Velmi jednoduše a rychle postavíte nízkoenergetický i pasivní dům za příznivé provozní náklady. Při stavbě nejsou použity mokré technologie a tak lze stavět v jakémkoliv ročním období. 

A jaké jsou další výhody dřevostavby?

 • Rychlost – v novém budete už týden po zahájení montáže. Hrubá stavba probíhá velmi rychle a i netradiční projekt s více podlažími nebo atypickými prvky bude hotov již za měsíc.
 • Úspora – dřevostavby udržují teplo a panelová dřevostavba je přímo určena k nízké spotřebě energie.
 • Prostor – v dřevostavbě budete mít cca 10% více místa než ve zděném domě. Dřevěná stěna má lepší tepelně izolační vlastnosti než zděná stěna o stejné tloušťce. U dřevostavby je potřeba menší tloušťka zdí, než je tomu u zděné zdi a tak je ve výsledku větší prostor pro bydlení.
 • Variabilita – díky vysoce variabilnímu systému lze vyřešit jakékoliv dispoziční řešení včetně galerií, arkýřů, teras, lodžií nebo zimních zahrad.
 • Ekologie - na dřevostavbu jsou použity přírodní materiály, které neztěžují životní prostředí.

Životnost dřevěné konstrukce se uvádí okolo sta let

Častým argumentem proti dřevostavbám bývala jejich životnost. V současné době ale technologie pokročily natolik, že životnost dřevěné konstrukce je okolo sta let a u fasádních prvků okolo padesáti let. Tyto čísla jsou srovnatelná se zděnými domy.

Na výstavbu dřevostavby používáme SIPs technologii

Tato technologie stavění pomocí izolačních sendvičových panelů je považována za jednu z nejlepších konstrukcí výstavby obytných domů na světě. Za technologií SIPs (Structural Insulated Panels) stojí sendvičový panel vyrobený slepením konstrukčních desek na bázi dřeva s jádrem z pevného izolantu. Výsledkem je panel s vynikající pevností a tuhostí. Vyznačuje se také výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi. Jelikož neobsahuje žádný dřevěný rám, ani jiný konstrukční dřevěný prvek, je izolace v panelu homogenní, bez tepelných mostů. Díky tomu má panel univerzální použití, dá se libovolně dělit kolmými i šikmými řezy, aniž by došlo ke ztrátě jeho vlastností (pevnost, izolační vlastnosti…). Je určený jak pro obvodové tak i pro vnitřní stěny, dále pro základové desky a střešní pláště staveb.

Výhody budovy postavené na technologii SIPs:

 • lze stavět kdykoliv v průběhu roku
 • montáž budovy je rychlá
 • vysoká tepelná izolace
 • užší tloušťka stěny
 • vysoká trvanlivost a pevnost
 • malá hmotnost SIPs panelů – stavbu lze provádět dvěma pracovníky

Domy postavené ze sendvičových panelů mají již zmíněnou trvanlivost 100 let. Panely téměř nestárnou, uchovávají si svůj tvar a velikost. Nehnijí a tím nevytváří podmínky pro rozvoj a rozmnožování různých mikroorganismů. Dům není náchylný k absorbování vlhkosti.

Stavební systém EUROPANEL

Stavební systém EUROPANEL je českým výrobkem, inspirovaný americkou technologií SIPs. Základním prvkem systému je panel slepený z desek OSB s jádrem ze stabilizovaného samozhášivého polystyrenu či z polystyrenu modifikovaného grafitem.

Ucelený stavební systém EUROPANEL zahrnuje:

Základové pražce – smrkové impregnované fošny nebo jako alternativa neimpregnované modřínové opracované profily, slouží pro základ rámu stavby.

Vložené dřevěné prvky – dřevěné profily (o tloušťce 40 mm) slouží k vyplnění drážek panelů 

Spojovací panely – konstrukčně shodné s deskami OSB nalepené na polystyrénovém jádru. Jedná se o spojovací pera, která se vkládají do montážních drážek dvou sousedících panelů.

Sloupy, prvky krovu – lamelové profily

Stropní nosníky – opracované stavební profily ze smrkového dřeva

Dřevěné nosníky – ze smrkového dřeva

Spojovací kování – speciální vruty, spony, tesařské kování jako třmeny pro zavěšení stropních nosníků nebo rektifikační patky pod sloupy.

Montážní PU lepidlo a pěna – k lepení a těsnění spojů panelů.

 

Novinky

Nová prezentace

26.01.2014

Do nového roku jsme pro Vás připravili novou webovou prezentaci.

Více »
Kontakty

Severočeské stavby s.r.o.

Ústecká 130
Chlumec
403 39
Česká republika

Mobil: +420 776 600 410
(p.Bouška Miroslav)

Partneři
Reklama na internetu Výroba stránek smartfox.cz
Váš partner CBS
CBS Teplice
Úvěrování staveb

Uvažujete o změně bydlení? Ideální čas udělat první krok - informujte se o všem, co Vás může mile i nemile překvapit. Není to jen o financování, ale o celé řadě dalších faktorů. Domluvte si se mnou schůzku.

Další informace »

Kontakt:
+420 608 755 036
E-mail:
Zaneta.Masopustova@mpss.cz

Facebook Nejlepší hypotéka
Průběh stavby
Obrázkový průběh stavby